تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٢۸ | ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : عارفه تیموری(مدیر)

و آن امتحان کذایی ...

هندسه ..

بدانید و اگاه باشید که سوال آخر ، همان پلان ملعون (!) از امتحان حذف شده و نمره ی آن به همه داده خواهد شد !!

...............اکنون ضیافتی برپا کنید ..............

      بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید !!

 تاريخ : ۱۳٩۱/۳/۱٦ | ٥:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : زهرا کاوه

ایرانیاش برن ادامه مطلب...ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/۳/۱۳ | ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ | نویسنده : *

 تاريخ : ۱۳٩۱/۳/۱۱ | ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : بهاره رشیدی

با نزدیکی به فصل امتحانات کانونی شوید

کانون بی فرهنگ و بی تربیت مدادچی

کوییز !!! میانترم !!! پایان ترم !!! .... منتظر ترم بعد نمانید... همین الان ثبت نام کنید ۸۸۹۸۸۶۸۶

موفقیت اتفاقی نیست...... اکتسابیست.........

اقتصاد 2- درک و بیان محیط شهری 3 –هندسه 4 –کارگاه بیان تصویری(2) 5 –و...

مصاحبه کانون با یکی از کانونی ها:

کانون: آقای .... شما چند ترم عضو کانون هستید؟

آقای بوق: ۲ ترم

کانون:آیا از خدمات کانون راضی هستید؟

آفای بوق: خواهش می کنم...بله... هرترم بهتر از ترم قبل فقط متاسفانه نمی دانم چرا ۱۰ تا کم شدم.. ترم بعد

تلاش خودم را بیشتر می کنم و عینک هم می خرم

کانون:پیشنهاد شما برای بهتر شدن خدمات کانون چیه؟

آقای بوق: فقط خواهشی که از خانوم .... دارم اینه که در امتحانات بعدی برگه پاسخ نامه خود را کج تر نگه دارند. باتشکر

محصولات کمک آموزشی کانون:

 

ماژیک های راندو خانم مدیر_درک وبیان محیط شهری-اقتصاد در 10دقیقه-چگونه نخوانده ماکسیمم شویم-هندسه با وبدون جزوه-جامعه در 2سوت و.....

 

پکیج آموزشی:

کارگاه ، هندسه ،جامعه

همه چیز درباره تقلب :

- تقلب با چشمان بسته1

2 - تقلب به روش آقای بوق

3 - تقلب در خانه

4 - تکنیکهای تقلب

و...

قابل عرضه در بوفه دانشگاه به تعداد محدود

به کانون بیاییییییدددددددد ۸۸۹۸۸۶۸۶

توجه توجه : کانونی شوید

نظر به بالابردن فرهنگ تقلب و بالابردن سطح نمرات اقتصاد کانون تصمیم به استخدام پشتیبان گرفته است.. از دانشجویانی که نمره اقتصاد خود را ماکسیمم شده اند دعوت به همکاری به عمل می آید

با کانون مدادچی دانشگاه لرستان زیر پای شماستتاريخ : ۱۳٩۱/۳/۱۱ | ۱:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : زهرا کاوه
تاريخ : ۱۳٩۱/۳/۱٠ | ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : بهاره رشیدی

جالب و دیدنی

امیدوارم خوشتون بیاد

 

 

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٩ | ٩:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ریحانه مانیزانی

کی حاضر اینجا زندگی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تعجب

اینجا روستای تاریخی میمند تو استان کرمانه که یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های بشر ازدوازده هزارسال پیش تا الآنه وهنوز هم با جمعیتی نزدیک به1200نفر جایگاهی برای  زندگی است

 

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٩ | ٧:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : عارفه تیموری(مدیر)
شرکت نورمن فاستر و طراحی برجی روی کوه سیبری
 شما حتمآ با زئوس که یکی از خدایان یونان باستان بود آشنا هستید و معبد او در روی کوه المپیاکوس و یا معبد پارتنون در شهر روی بلندی(Acropolis).اکنون شرکت نورمن فاستر و همکارانش برنامه ساخت برجی در سیبری را دارند که ایده آن از این معابد و استراتژی محیط پیرامون است.این برج که در میان جنگلی انبوه از درخت ساخته می شود و از طریق انعکاس نور در روز نور داخل را تامین کرده و خود مثل یک الماسی برش داده شده در نمای بیرونی در نوک کوه می درخشد.انرژی این برج در روز از طریق جذب انرژی خورشید است.این برج از سه قسمت تشکیل شده است، که دو برج آن مانند یک سکو عمل کرده و کشیدگی افقی دارند و برج سوم با کشیدگی عمودی در مرکز قرار دارد.بر طبق نقشه ها برج سوم در نوک قله ساخته می شود و رستورانها و مراکز آن یک نمای کلی و زیبا از کل شهر را برای بازدید کننده گان فراهم می کنند.تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٩ | ٧:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : عارفه تیموری(مدیر)

تالار شهر لندن فاستر

معرفی :زمانی که تونی بلر در انگلستان بر سر کار آمد گفت: «این دولت نماینده بازگشت به مدرنیسم است.» او از جامعه ای سخن می¬گفت که نگاهش رو به آینده است. بر اساس همین دیدگاه بحث ایجاد ساختمانی در لندن به عنوان شهرداری لندن مطرح گردید که نماد چنین تفکری باشد.
تالار شهر یا (city hall) مکانی است برای کلیه امور اجتماعی شهر. این تالار در درجه نخست فضای استقرار انجمن ها و شوراهای شهر و سپس مرکزی برای گردهم آیی های عمومی و ارتباط و تعامل میان مردم در عرصه مسائل شهری است. نقش این فضا در دنیا گردهمآوری شهروندان و ترغیب آنها برای مشارکت در امور شهری است. تالار شهر متعلق به همه مردم شهر است و نماد معمارانه ای از دموکراسی است. (متأسفانه در ایران تالار شهر وجود ندارد)
این طرح در جنوب رود تایمز واقع شده است. نورمن فاستر به همراه تیمی گسترده از مهندسین، سازه ی تخم مرغی شکلی طراحی کرد که شهرداری و شورای شهر لندن را در خود جای داده اند. ساخت این پروژه از سال 2000 شروع شد و تا سال 2002 ادامه یافت. از زمان شروع این پروژه آشکار بود که تیم طراحی و ساکنان آتی آن بر آنند تا ساختمانی پدید آورند که مثالی برای یک ساختمان با مصرف پایین انرژی باشد. مصرف انرژی در این بنا تا 75 درصد نسبت به ساختمان های مشابه کمتر است.
موضوع اصلی در طراحی پوشش این ساختمان محدود کردن بارهای سرمایش و گرمایش بود. هندسه نامتعارف سازه GLA طوری طراحی شده که هر دیواره شیشه ای با زاویه متفاوتی نسبت به دیگری قرار گیرد. این دیواره ها با استفاده از تحلیل های نورپردازی سه بعدی و روش شبیه سازی نور روز طراحی شدند. هدف این بود که بیشترین جذب گرمای خورشیدی درنما وجود داشته باشد.
هوای تازه از طریق دریچه های مشبک جاسازی شده در کف سطوح اداری تأمین می شود. در زمستان یک چرخه حرارتی رطوبت پذیر برای رطوبت دهی به هوای مکیده شده استفاده میگردد. در تابستان وقتی دمای هوای خارج از هوای داخل زیادتر است، همان چرخه حرارتی هوای تازه ورودی را از قبل خنک می سازد. تهویه کننده های بازشویی در محیط اداره ها نیز تهویه طبیعی را به عهده دارند. دیوار های عایق بندی شده هم نقشی مناسب خود ایفا می کنند.
آب گرم این ساختمان توسط دو گرم کننده گازی با کارایی بالا تأمین می شود. آب گرم با روش همرفت بخش های اداری، اتاق های جلسات و لابی ورودی را گرم می کنند.
در تابستان علاوه بر چیلر برقی، درجه حرارت توسط تیرهای سرد خنک نگه داشته میشود. این تیرها در سقف قسمت اداری قرار دارند. آب اصلی خنک شده از اعماق چاه ها توسط دو پمپ زیر آبی تأمین
میگردد و بعد از خنک سازی ساختمان در فلاش تانک های سرویس بهداشتی و آبیاری فضای سبز بیرون به کار می رود. آب مازاد به درون رود تایمز تخلیه می گردد.
ساختمان در جهت شمالی و جنوبی متقارن است. انحنای این ساختمان در جهت شمالی جنوبی به گونه ای است که حداقل سطح را در ضلع جنوبی در معرض تابش مستقیم خورشید داشته باشد. همچنین در این ضلع، حالت پله ای طبقات موجب می شود هر طبقه روی طبقه زیری خود سایه بیندازد و تابش مستقیم تعدیل شود.
سازه نگهدارنده این فرم حاصل تعامل معماران و مهندسان است. ستونهای مایل نیروهای بزرگی که به این شکل منحنی با شیب تند وارد می شوند را کنترل میکنند. شبکه ای از تیرهای فولادی به هسته بتنی مرکزی بسته شده است، نیروهای افقی مورد نیاز برای تثبیت ستونها را تحمل میکند. در سازه فولادی از گره دوکی استفاده شده است.
پوسته شفاف و شیشه ای ساختمان نماد شفافیت دولت است. مردم می توانند در داخل ساختمان حرکت کنند از قسمت های تفریحی آن استفاده کنند در رمپ 500 متری آن حرکت کنند و نمایندگان خود را در حال کار ببینند.تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٩ | ٧:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : عارفه تیموری(مدیر)

هرم صلح فاستر

آنچه ریاست جمهوری قزاقستان از نورمن فوستر خواسته بود، مرکزی عظیم برای گفتگوی ادیان در کنار سالن اپرایی قابل رقابت با بزرگترین سالن های جهان، یک موزه ملی فرهنگ، دانشگاهی برای مقوله تمدن و مرکزی برای تعاملات گروه های نژادی و جغرافیایی قزاقستان بود. تمام این موارد قرار بود در هرم عظیمی که فوستر آن را ساخت جاسازی شود، هرمی با قاعده تقریبی یک هکتار و ارتفاعی بالغ بر 60 متر از سطح زمین....


ظاهرا قضیه بسیار جدی است؛ با ترکیب جمعیتی 50 درصد روس با مذهب ارتدوکس، 50 درصد مسلمان قزاق و نیز با افزایش اختلافات افراط گرایانه قومی، میتوان به نظربایف برای آنچه در ذهن می پرورد حق داد؛ از نظر بین المللی نیز وی در سپتامبر 2003 میزبان کنگره رهبران مذهبی جهان بود و طبیعی است که بخواهد این موضوع را به جریانی دائمی تبدیل کند.


ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٩ | ٧:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : عارفه تیموری(مدیر)

 

 

1935 نورمن فاستر، در اول ماه ژوئن در شهر منچستر متولد شد.

1953 پس از اتمام دوره متوسطه، به صورت نیمه وقت و به عنوان منشی در تالار شهر منچستر شروع به کار کرد. سپس به خدمت سربازی رفت و در حین خدمت در نیروی هوایی، در زمینه مهندسی الکترونیک مهارت یافت و اطلاعاتی در مورد هواپیما کسب کرد. در نهایت، به دلیل علاقه به هواپیماهای گلایدر به یک خلبان ماهر تبدیل شد.

1955 پس از اتمام دوره دوساله سربازی، در دفتر دو تن از معماران منچستر مشغول به کار شد.

1956 با ثبت نام در دانشگاه معماری منچستر، به فراگیری دروس نسبتا سنتی ( در مقایسه با دروس و و رویکرد های متفاوت در انجمن معماران لندن و مدرسه ی معماری لیورپول ) پرداخت. با این حال، در این سال ها توانست مهارت های منحصر به فردی در زمینه ی فنون ترسیم و ارائه به دست آورد.

1959 در این سال یکی از ترسیم های او به عنوان یک کار درسی، موفق به دریافت مدال نقره ای RIBA شد.

1961 او در این سال دیپلم معماری و مجوز طراحی شهری خود را دریافت کرد. در همطن زمان، مدال هی وود و مدال برنز انجمن معماران منچستر به وی اهدا شد. علاوه بر این، با قبولی در بورسیه ی تحصیلی انجمن ساختمان سازان، به فلاوشیپ هنری نایل شد. پس از آن برای گذراندن دوره دو ساله ی تخصصی در دانشگاه ییل به آمریکا رفت. وی در آنجا تحت تاثیر پل رادولف، سرج چرمایف و وین سنت اسکالی قرار گرفت و در همین زمان با ریچارد راجرز ( که مانند خود او دانشجوی بورسیه بود ) و جیمز استرلینگ ( که برای مدت کوتاهی در همان مدرسه تدریس می کرد ) ملاقات کرد.

1962 فاستر مدرک فوق لیسانس معماری را با موفقیت دریآفت کرد. سپس گردش معماران را از سواحل شرقی ایالات متحده تا کالیفرنیا آغاز کرد و در این سفر، روند توسعه ی معماری مدرن را از فرانک لوید رایت تا چالز آیمز بررسی و دنبال کرد.

1963 پس از بازگشت به انگلستان با همکاری ریچارد راجرز، گروه طراحی " گروه 4 " را در لندن تشکیل داد. دیگر همکاران آنها در این گروه عبارت بودند از : سور راجرز، همسر ریچارد راجرز، و جورجیا والتون که با راجرز در انجمن معماران لندن تحصیل کرده بود. مدتی بعد، وندی چیزمن ( فارغ التحصیل مدرسه معماری بارتلت دانشگاه لندن که بعدها همسر فاستر شد ) نیز به آنها ملحق شد. البته از همان آغاز، عضویت جورجیا بالتون ( که دفتر اصلی او در هامپ استید بود ) حالتی ظاهری داشت و تاثیر چندانی بر رابطه آنها نداشت.

1964 در این سال با وندی چیزمن ازدواج کرد که ثمره آن، دو فرزند به نام های " تی " و " کال " است.

1966 در این سال به عضویت انجمن معماران سلطنتی انگلستان در آمد.

1967 فاستر همراه با " گروه 4 " ساختمانی را طراحی کرد که وی را به شهرت جهانی رساند. این ساختمان، کارخانه رلیانس در سوئد بود که آخرین بنای ساخته شده توسط این گروه است زیرا این گروه در همان سال منحل شد. سپس نورمن و وندی فاستر با هدف ایجاد یک مرکز برای طراحی و تحقیقات، دفتر معماری فاستر و همکاران را تاسیس کردند. در این دفتر در مجاورت باغ سلاخخت قرار داشت.

1968 در حین طراحی پروژه تئاتر ساموئل بکت، با ریچارد با کمینیستر فولر آشنا شد که بعد ها، تاثیر عمیقی در اندیشه و کارهای فاستر گذاشت. آشنایی، سر آغازی بود برای دوستی و همکاری طولانی پر ثمری که تا زمان مرگ این استاد آمریکایی ( یعنی سال 1983 ) ادامه داشت.

1971 در این دفتر معماری فاستر و همکاران به طبقه همکف ساختمانی در خیابان فیتزروی ( که فقط چند صد متر از برج اداره پست فاصله داشت ) منتقل شد. تجهیز و طراحی داخلی این دفتر، بستری بود برای بررسی و آزمایش مفاهیم و م*** که بعده ها هسته اصلی فلسفه کار فاستر را شکل داد.

1974 فاستر به عنوان نایب انجمن معماری انتخاب شد. شرکت او که قبلا با یک شرکت نروژی به نام " شرکت خطوط کشتی رانی فرداولسن " همکاری داشت، دفتری در اوسلو تاسیس کرد و ابتدا کارهایی برای این کار فرمای نروژی انجام داد ؛ سپس با کارفرماهای دیگر در نقاط مختلف کشور همکاری کرد.

1975 در این سال، ساخت دفترهای شرکت بیمه ویلیس، فابروداماس در ایپسوویچ به پایان رسید و این پروژه، شرکت فاستر را به شهرت جهانی رساند.

1978 ساخت مرکز های هنرهای تجسمی سانز بوری، آغاز مرحله ی مهم و درخشانی در زندگی حرفه ای او شد. پروژه های ارزشمند دیگری را برای او و همکارانش به ارمغان آورد.

1979 در این سال شرکت بانکداری هنگ کنگ و شانگهای از وی دعوت کرد که همراه شش شرکت بین الملی دیگر، در مسابقه ای محدود با موضوع طراحی دفتر مرکزی این بانک شرکت کند. با انتخاب طرح فاست به عنوان طرح برگزیده، اجرای این پروژه به شرکت وی واگذار شد.

1980 فاستر در این سال به عضویت انجمن معماران آمریکایی در آمد، علاوه بر این، در همین سال دکترای افتخاری دانشگاه انجلیای شرقی به او اعطا شد. در بیست و چهارم ژوئن نیز، در مراسم اهدا مدال طلای سال 1980 به جیمز استرلین سخنرانی کرد.

1981 در این سال با شرکت در مسابقه محدود طراحی ورزشگاه سرپوشیده فراکفورت آمین، جایزه طرح برگزیده را دریافت کرد. در همین زمان، معماری او در یکی از برنامه های مستند هنری BBC معرفی شد و مورد بررسی قرار گرفت.

1982 در این سال، دفتر آنها به خیابان گریند پورتلند و در مجاورت دفتر های شرکت REBA منتقل شد. همچنین به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی دانشکده صنعتی هنر لندن انتخاب شد.

1983 در این سال، فاستر بالاترین رتبه این حرفه را از آن خود کرد و " مدال طلای سلطنتی " رشته معماری را دریافت نمود. این مدال، جایزه بین الملی ارزشمندی است که در سال 1848، ملکه ویکتوریا برای پیشرفت حرفه معماری در نظر گرفته بود. در مراسم اهدا این جایزه، با کمینیستر فولر سخنرانی کرد. فاستر در این سال به عضویت دانشگاه سلطنتی در آمد. پس از برگزاری یک مسابقه ی محدود با شرکت گروه منتخب معماران، از فاستر برای طراحی مرکز جدیدی برای BBC در منطقه ی پورتلند دعوت شد. این مرکز در مقابل کلیسای آل سولز اثر جان ناش قرار دارد.

1984 در مسابقه محدودی که شورای شهر نایمز برای طراحی یک مدیاتک و مرکز هنرهای معاصر در آن شهر برگزار کرد، طرح فاستر برنده شد. در همین سال اتحادیه ی بین المللی معماران، جایزه آگوست پره را به وی اهدا کرد.

1986 دانشگاه بت، دکترای افتخاری علوم را به فاستر اعطا نمود. علاوه بر این، وی در مراسم بازگشایی بناییادبود اریک لیونز در RIBA سخنرانی کرد. در همین سال، دو نمایشگاه مهم از کارهای او برپاشد : یکی در انجمن معماران فرانسه در پاریس ( بازگشایی در ژانویه ) و دیگری در دانشگاه سلطنتی لندن ( بازگشایی در اکتبر ). وی جایزه موسسه طراحی ژاپن را به خود اختصاص دا. شرکت او نیز در همین سال در مسابقه تغییر شکل و بازسازی یک سایت 48 هکتاری در منطقه کینگزکراس در لندن برنده شد. این پروژه، در نوع خود بزرگترین و وسیع ترین طرح شهر سازی در اروپا است و شامل تفکیک طیف وسیعی از عملکردهای مختلف می باشد. از جمله این عملکردها می توان به ایستگاه تونل راه آهن متصل به پارک بزرگ اشاره کرد که اطراف آن از ساختمانهای مسسلامدی و اداری پوشیده شده است. این پروژه و پروژه ی چهارراه پاترنوستر، آغاز مرحله جدیدی از اجرای پروژه هایی در مقیاس شهری بود. در سال بعد، این شرکت طرح های شهری مختلفی برای شهرهای زیر طراحی و اجرا کرد: کمبریج ( 1989 ) ؛ نایمز، کانس و برلین ( 1990 ) ؛ گرینویچ ( 1991 ) ؛ روتردام، لودن شید و یوکوهاما ( 1992 ) ؛ بافت تاریخی چارترس، کورفو و لیسبون ( 1993 ). هم اکنون این شرکت در حال انجام پروژه ای برای تغییر شکل و بازسازی قسمت وسیعی از مرکز شهر بارسلون است که مساحت سایت آن بیش از 220 هکتار است.
1988 ظرفیت بالای این شرکت باعث شد که بتواند به مجموعه ی وسیعی از برنامه ها و پروژه های کلان مقیاس پاسخگو باشد. یکی از این پروژه ها، برج مخابرات بارسلون است که به منظور آماده سازی شهر برای مسابقات المپیک در نظر گرفته شده است. نمونه های دیگر این پروژه ها، مترو شهر بیلبائو، پل دره گذری در منطقه ی رنس در فرانسه و ایستگاه زیرزمینی کاناری وارف در لندن ( 1991 ) است.

1989 این مصادف بود با فوت زود هنگام وندی ( همسر نورمن ) که آغازفعالیت حرفه ای نورمن همراه او بود و پس ازهمکاری در" گروه 4 " ، یکی از موسسان دفتر معماری فاستر و همکاران بود.

1990 سازمان حفاظت از محیط زیست انگلستان، ساختمان شرکت بیمه ویلیس، فابر و داماس در ایپسوویچ ( 74-1973 ) را جزء ساختمان های ارزشمند ( از نظر تاریخی، معماری و سازگاری با محیط زیست ) اعلام کرد و مدال معتمدین RIBA را به نورمن فاستر اعطا نمود. در همین سال، فاستر عنوان " سر " گرفت. در این زمان، دفتر معماری فاستر و همکاران ( که از این پس دفتر معماری سر نورمن فاستر و همکاران نامیده خواهد شد ) به ساختمان نوسازی در کیلومتر 22 جاده ی هستار در نزدینیققودخانه تیمز نقل مکان کرد. در این دفتر جدید، تمام عملکرد های گوناگون مربوط به کارگاه ماکت سازی و مصالح، بایگانی پرونده ها، کتابخانه و آرشیو فیلم های ویدئویی و عکس، همگی زیر سقف گرد آمده اند.

1991 دانشگاه معماری فرانسه، به وی مدال افتخار اعطا کرد. در همین سال، چندین پروژه ی جدید و ارزشمند را به اتمام رساند ؛ از جمله فرودگاه استانزتد، مرکز تلویزیونی آی تی ان، نگارخانه های ساکلر ( که ملکه الیزابت دوم آنها افتتاح کرد) و برج سده در توکیو که همه آنها علاوه بر دریافت جوایز متعدد، مورد ستایش تمام جهان قرار گرفت. در مراسم بازگشایی ساختمان کرسنت وینگ، مرکز هنر های تجسمی سانزبوری نمایشگاهی بر پا کرد که حاصل شش سال فعالیت حرفه ای فاستر را به نمایش گذاشت. در نمایشگاه دو سالانه ی ونیز، غرفه ی بریتانیا نیز تعدادی از طرح های فاستر و پنج معمار دیگر انگلیسی را به نمایش در آورد.

1992 دانشگاه و موسسه ی هنر و ادبیات آمریکا در نیویورک، جایزه یادبود آرنولد برونر را به وی اعطا نمود. دانشگاه هامرساید به او دکترای افتخاری داد. برپایی چندین نمایشگاه در شهرهای پاریس، بوردوکس، رنس و آرسن سنان، بر ارزش و اعتبار فاستر در اروپا افزود. در همین سال، وی در چندین مسابقه معماری برنده شد که مهمترین آنها عبارتند از : فرودگاه جدید هنگ کنگ، پارک مشاغل برلین، مجموعه تسهیلات المپیک در منچستر و قسمت الحاقی آن به موزه ی ماقبل تاریخ در پرووانس.

1993 وسعت پروژه ها و تعدد قراردادهای بین المللی باعث شد که این شرکت، دفتر هایی در شهر های برلین، فرانکفورت، هنگ کنگ، نایمز و توکیو دایر کند. شرکت معماری سرنورمن فاستر و همکاران در آلمان، در مسابقه طراحی پارلمان جدید برلین برنده شد. از دیگر موفقیت های وی در مسابقات معماری می توان به طرح موزه جنگ در هارتل پول و طرح مجموعه ی نمایشگاهی در لیسبون اشاره کرد.

پروژه ی مرکز هنرهای معاصر در شهر نایمز فرانسه افتتاح شد. این پروژه به دلیل مشکلاتی که برای برگزاری مسابقه ( 1983) بوجود آمد، با مدتی تاخیر انجام شد. ولی این مشکلات در ساخت مدرسه ی متوسطه شهر فرژو وجود نداشت. طراحی این مدرسه، در سال 1991 به مسابقه گذاشته شد. انجمن معماران آمریکایی نیز، در همین سال مدال طلای خود را به سر نورمن فاستر اعطا نمود.تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٩ | ٦:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ریحانه مانیزانی

رودخانه سیروان

رودخانه سیروان_کردستان

دریاچه زریوار

 

دریاچه زریوار_کردستان

آبشارشوی_لرستان

آبشارشوی_لرستان

برای دیدین تصاویربیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنیدلبخند

 

 

 

 

 

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/۳/۸ | ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : بهاره رشیدی

 

پل Millau روی رودخانه Tarn در کوه های Massif Central با ارتفاعی بیش از 300 متر ساخته شده است که حتی از برج ایفل هم بلندتر می باشد. با ستون های فولادی و بتونی که از فراز دره Tarn سربلند کرده اند، زیبایی پل دوچندان شده است.

 

ساختن پل در اکتبر 2001 شروع شد و قرار بود که 3 سال به طول انجامد، اما با توجه به شرایط جوی بیشتر طول کشید. این پل توسط شرکت Eiffage همان شرکتی که برج ایفل را ساخت، ساخته شده است. 
یک سیستم  پیچیده از برج های هیدرولیک برای قرار دادن دکل های پل در سرجای خود استفاده شده است. این سیستم توسط شرکت Enerpac Hydraulic Systems  پیاده سازی شد. دریاگرام نحوه قرار دادن دکل های پل کشیده شده است.
دکل ها  به دو قسمت از هر دو طرف پل هل داده می شدند. و هر دوره از هل دادن 4 دقیقه بطول می انجامید و در هر دوره دکل 600 میلیمتر حرکت می کرد.
در هر دو طرف دره قسمت های فلزی اسمبل شده و سپس در جای خود روی هر 7 ستون اصلی جاسازی می شدند. معمار این پل Norman Foster می گوید این پل به ظرافت یک پروانه است

 

 

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/۳/۸ | ٩:۳٢ ‎ق.ظ | نویسنده : عارفه تیموری(مدیر)

هرکس به اندازه ی اندیشه اش آزاد است (تیوا)تاريخ : ۱۳٩۱/۳/٦ | ٥:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : عارفه تیموری(مدیر)

سرویس چت روم در وبلاگمون به همت اینجانب افزوده شد که اونو در نوار کاربری سمت راست وبلاگ مشاهده می نمایید !!!!!

خواهشا حرفا ، حدیثا و سخنای ارزنده و صد البته غیر ارزنده تون رو ببرید اونجا تا وبلاگه کاملا علمی ،تخصصی ما (اوهو !!) ، از شر گزافه گویی ها و صد البته تر ،چرت و پرت گویی های عزیزان الاف و علم گریز کلاس مصون بمــــــــــــــــــــاند ..

کاش همون خدایی که به شما لپ تاپ و اینترنت پر سرعت و وبلاگ به این خوبیو داده (اوهو!) فرهنگ استفاده ازش رو هم میداد .. ولی چه کنیم که اینجور چیزا اکتسابیه ، که من این دور و برا کاسب نمیبینم !!

خواهشا باکس نظرات وبلاگ رو با زباله دونی اشتباه فرض نکرده و آت و اشغالاتونو اونجا نریزید ..

با تشکر شهرداری وبلاگ خنثی