شهرها و شادابی شهروندان

شهرها و شادابی شهروندان

طی مطالعات انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه وست ویرجینیا و کارولینای جنوبی اطلاعات مربوط به شاخص های مرتبط با شادی شهروندان و کاراکتر شهر در میان 10 شهر جهان بررسی شد. به گزارش شهرنوشت نتیجه مطالعات نشان داد که شهرسازی مناسب تآثیر مثبتی بر شادمانی شهروندان دارد.

شهرهایی که دسترسی آسان *ارزان*وسریع به سیستم حمل ونقل عمومی در آنها فراهم  شده و همچنین ملاحظات فرهنگی و آسایش در نظر گرفته شده تآثیر زیادی بر بهبود روحیه ی شهروندان خود داشته است.شهرهایی که برای گسترش خانواده ها تلاش شده و جمعیت جوان بیشتری در آن زندگی میکنند به صورت چشم گیری از شادابی بیشتری برخوردارند. محققان پیشنهاد کرده اند که ارتباطات اجتماعی میان ساکنان شهرها باید افزایش یابد تا جذابیت زندگی در شهرهای مورد مطالعه بیشتر شود.مسولان شهرهای سیاتل و ویکتوریا سعی کردند وضعیت اجتماعی و روحی و فیزیکی و احساسی شهروندان دا بهبود بخشند.بر اساس این مطالعات روابط خانوادگی- اشتغال-اجتماعاتو...وارزش های شخصی عواملی هستند که می توانند چهره ی یک شهر را شاد یا شهروندان را عبوس و افسرده کنند.

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
neidadl

قربانت داشی

رضا فتاحی

جالب بود ممنون

فقط فرخ الدین

دمت گرم داش فخری همین طور برو جلو هام ده هولت خودت میدونی کیم

zand

باحال بود. فخری یکی دیگه...

تیوا

اقای فتاحی اون پرچم کودوم خراب شدست که واسه شما به احــــــتزار درومده ؟ و چرا ؟ [نیشخند][نیشخند] (2نمره)

اتابکی

مطالبتون خیلی خوب وبه روز هستند[لبخند][لبخند] الی آرقوماسون ابن به ترکی بود

[لبخند]

fattahi

راستش خودم هم موندم[متفکر]

E.Fo.shahr

خانم فرهنگی اگر منظور شما به حرکت درآمدن پرچم است واژه اهتزاز درست است واژه ای که نوشتید با چنین املایی وجود ندارد اماکلمه ای وجود دارد با املای احتضارکه به معنی فرا رسیدن مرگ است