عجیب ترین آب گرم دنیا در آمریکا!

عجیب ترین آب گرم دنیا در آمریکا!

 
 
آبگرم پرواز که در گوشه ای از امریکا جا خوش کرده ،خیلی از طبیعت دوستان دنیا را حیرت زده کرده است. گردشگرانی که گذارشان به ایالت نوادای امریکا افتاده، اغلب یکی از دیدنی ترین بخش های سفرشان را مربوط به آبشار آب گرمی می دانند که با تمام آب گرم های دیگر دنیا متفاوت است. آب گرمی با سنگ های رنگین کمانی و منظره ای که بیشتر از هر چیز به یک نقاشی شباهت دارد!
 


این آب گرم که در دره هوآلاپای قرار دارد، در دهه 1960 به طور طبیعی به وجود آمد و کم کم لقب گردشگرپذیرترین پدیده طبیعی ایالت نوادا را به خود اختصاص داد. چون علاوه بر خواص درمانی زیادی که دارد، به دلیل وجود املاح معدنی خاص با رنگ های متفاوتی در هم آمیخته و تابلویی هفت رنگ را مقابل چشمان گردشگران می آورد.
 


در این آب گرم ماهی های کوچک، قوها و مرغابی های وحشی زندگی می کنند و این آبشار کوچک سنگی را به یک منطقه شگفت انگیز تبدیل می سازند.
 


این آبشار از دل سنگی بیرون می زند که 4متر ارتفاع دارد و میلیون ها سال قبل در اثر فرسایش آبی به وجود آمده است. 
 


گردشگرانی که قصد سفر به این آب گرم شگفت انگیز را دارند، معمولا ساعات ظهر را برای این کار انتخاب می کنند چون در این صورت آب و آفتاب تصویری خلق می کند که نمونه اش را هیچ جای دیگر نمی توان دید. آب تا ارتفاع 2متری پاشیده می شود و قطرات ریز آن به همه جا می پاشد. خورشید هم با تابیدن به این آب معدنی نمایی هزار رنگ به آبگرم می دهد.
 


جالب است بدانید که این چشمه آب گرم حدود یک مایل از جاده فاصله دارد اما آنقدر بزرگ است که از ده ها متر دورتر دیده می شود.  
 

 

 

/ 4 نظر / 31 بازدید
جامعه مجازیه ایرونیها

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... من این جامعه مجازی رو تازه راه انداختم.امیدوارم با تائید این نظر و لینک کردن ایرونیها به ما کمک بزرگی کرده باشین هر جاي دنيا که هستي به ايرونيها بپيونديد گروه خودتونو بسازيد دوستان خودتونو دعوت کنيد دوستان جديد پيدا کنيد و افکار خودتان را انتشار دهيد. http://www.ironiha.com

مرضیه کلباسی

ایشااله ترم جدید اردو یه سفر میبرنمون اونجا،فکر کنم جزء سرفصلامون باشه!!![ناراحت]

m

سلام ی نگاه به انتخاب واحد کردید؟بازم نوشته کاربرد ریاضیات درشهرساری انتخابش کنیم؟

هم کلاسی

سلام بر خانم فرهنگی.چی شد آخر رفتید یا موندید؟