پل دیدنی معروف به حضرت موسی هلند

در یکی از روستاهای هلند، در داخل رودخانه، پل ساخته شده است.

گروه مهندسی معماری RO&AD ، این پل را در روستای هالسترین هلند، طراحی و ساخته است.

در ساخت این پل از چوب اکویا Accoya Wood استفاده شد. در این چوب ها از فناوری نوینی استفاده شده تا در برابر باکتری ها و قارچ ها مقاوم باشد و حجم بالایی از آب را برای مدت زمان طولانی تحمل کند.

این پل به نام های پل غرق شده یا پل موسی به یاد معجزه حضرت موسی در شکافتن رودخانه ، نیز نامیده می شود.

پل غرق شده در کنار قلعه باستانی مربوط به قرن 17 میلادی ساخته شده است . دلیل ساخت این پل به این شیوه آن است که محیط و فضای اطراف قلعه باستانی، از لحاظ بصری تحت تاثیر قرار نگیرد و به همان شیوه قدیمی باقی بماند.

 

/ 2 نظر / 16 بازدید
مرضیه کلباسی

پل جالبیه،یعنی همیشه سطح آب همینقدر باقی میمونه؟!؟!؟!اگه سطح آب بالا بیاد خطرناک میشه[اضطراب]

شهرساز قم

سلام دوستان عزیز من مدیر وبلاگ شهرسازی پیام نور قم هستم از شما دعوت می کنم که در فروم تخصصی دانشجویی معماری شهرسازی عمران کنداب پارس فعالیت کنید این سایت کاملا تخصصی و مختص دانشجویان است شما می توانید در این سایت اخرین مقالات کتب های معتبر دنیا و دیگر دانستنی های معماری و شهرسازی را در این سایت ببینید تمام دانشحویان شهرسازی اردبیل رشت و قم در این فروم اقدام به همکاری کردند امیدواریم که شما هم به جمع کندابی ها بپیوندید اگه مایل بودید برای شما دعوتنامه ای ارسال کنیم2 برای دیدن دعوت نامه می توانید به یکی از 3 سایت اردبیل رشت و قم سر بزنید منتظر حضور سبز شما هستیم و از همینجا از شما دعوت به همکاری می کنیم شما با فعالیت در این سایت می توانید از امکانات و هدایای ویژه ما بهرمند شوید کنداب www.kandabpars.com